Foto, video, články

V této rubrice naleznete fotogalerie z některých našich kurzů první pomoci a také zajímavá videa a články týkající se tématu první pomoci.

Máte-li vlastní fotografie z našeho kurzu, které by vám nevadilo zde sdílet, nebo máte tip na zajímavé video, budeme rádi pokud se nám ozvete na email: info@iprk.cz.

Fotogalerie

 • Fotografie ze všech našich kurzů roztříděné do alb dle jednotlivých akcí udržujeme v galerii na naše Facebooku. Foto alba jsou přístupná i bez vlastního účtu na Facebooku.

Videa z našich kurzů

Videa a články z jiných zdrojů

 • Cyklista dostal infarkt, lidé ho ignorovali (tn.cz)
  Přímo během jízdy na kole postihl muže (47) v Ústí nad Labem infarkt. Stihl ještě zastavit, pak zkolaboval. Řidič, který jel okolo, místo první pomoci pouze vystoupil, odtáhl kolo mimo silnici a odjel. Zasáhly až dvě mladé ženy, které zahájily resuscitaci a přivolaly záchrannou službu. Video pochází z bezpečnostní kamery na budově.
 • Osmáci zachraňovali muže s infarktem. Dospělí jen stáli kolem. (ceskatelevize.cz)
  Žáci 8. třídy zahájili dle pokynu dispečera linky 155 resuscitaci muže s infarktem. Po pěti minutách je v resuscitaci vysřídala na místo vyslaná jednotka hasičů vybavená AED (automatický externí defibrilátor). Video bylo natočeno kamerou na přilbě jednoho z hasičů.
 • Krátký film Lhostejnost (Jizerský filmový spolek)
  Krátká verze filmu LHOSTEJNOST, natočeného na motivy skutečné události, která se stala koncem roku 2013 v Liberci.
 • Laická resuscitace a navazující zásah záchranné služby (cpr112.be)
  V současnosti nejlepší vzdělávací film týkající se resuscitace. Film na reálné situaci ukazuje řetězec činností – od včasného volání tísňové linky, přes laickou resuscitaci, příjezd záchranné služby a navazující rozšířenou resuscitaci až po úspěšnou defibrilaci.
 • Článek z praxe o nebezpečí "stabilizované" polohy (facebook.com/TisenTV)
  Úryvek z článku: U zastávky autobusu spatřil muže ležícího na zemi. Ihned proto zastavil vozidlo, vyběhl k muži, kterého obklopoval hlouček lidí a ptal se, co se přihodilo. Kolemjdoucí pouze odvětili, že muž z ničeho nic upadl na zem a proto ho položili do stabilizované polohy. Policista se k bezvládnému tělo sklonil a zjistil, že muž má fialový obličej ...