Propozice kurzu IPRK Basic

Foto z kurzu první pomoci IPRK

Kurz IPRK Basic je intenzivní kurz, ve kterém Vás s využitím zážitkové formy výuky naučíme základům první pomoci. Hlavní náplň kurzu tvoří první pomoc pro situace, kdy s rukama v kapsách čekat jen na příjezd záchranné služby může mít pro pacienta fatální následky.

Chcete se naučit správně reagovat v situacích, kde někomu ve vašem okolí jde o život? Pak je pro vás kurz IPRK Basic správnou volbou!

Kurzy vedou: zkušení instruktoři s akreditací MŠMT a s praxí u složek IZS

Kdy a kde: aktuálně vypsané termíny kurzů pro veřejnost naleznete na hlavní stránce "Úvodní stránce webu" a v "on-line přihlášovacím formuláři". Kurz je také možné realizovat pro uzavřenou skupinu účastníků a to kdekoliv v ČR.

Co v kurzu najdete?
Tématům zásadním, těm, kde jde pacientovi skutečně o život v řádu minut, je věnován prostor největší, včetně praktických nácviků a simulací. K hlavním blokům harmonogramu kurzu patří:

  • Univerzální postup první pomoci - "6 Z"
  • Volání záchranné služby a dalších složek IZS
  • První pomoc při masivním krvácení
  • Zjištění základních životních funkcí
  • Resuscitace dospělých i dětí
  • První pomoc při dušení cizím tělesem
  • Dotazy a témata na přání ...

Čím zásadnější dovednost, tím více ji budeme procvičovat prakticky, rovněž nebudou chybět simulace, kde si na vlastní kůži zažijete roli zachránce i zraněného. Co nevyzkoušíme prakticky, rozebereme na skutečných případech z praxe.

Kdo jsou naši lektoři?

  • Lékaři, záchranáři, pracovníci složek IZS a lektoři věnující se zážitkové výuce.

Jak učíme první pomoc?
Věříme, že emočně podbarvený zážitek je nejlepším nástrojem podporujícím dlouhodobé zafixování vědomostí. Zapamatujeme si 20 % z toho, co slyšíme; 50 % z toho, co slyšíme a vidíme; 70 % z toho, co říkáme; 90 % z toho, co děláme vlastníma rukama.

Prostřednictvím simulovaných zdravotních událostí stavíme před účastníky našich programů výzvy, jejichž zdolání představuje dlouhodobě zafixovanou zkušenost. Není naším cílem vás první pomocí děsit, naopak se snažíme podpořit vaši sebedůvěru, která vám umožní poskytnout první pomoc v reálu.

Fotogalerie z kurzů IPRK najdedete zde.

V případě zájmu o zaslání cenové nabídky kurzu pro uzavřenou skupinu účastníků nás neváhejte kontaktovat.

Jak se na kurz přihlásit?

  • Bohužel, aktuálně nemá vypsán žádný termín tohoto kurzu pro veřejnost.
  • Jakékoliv dotazy můžete směřovat i na email: info@iprk.cz, nebo tel. 733 576 310.

Chcete se toho naučit více?
Řadu našich účastníků problematika první pomoci a způsob naší výuky zaujme natolik, že si chtějí svoje znalosti rozšířit i o další témata a dovednosti. Právě pro tyto účastníky je určen pokračovací jednodenní kurz - Basic Plus, kde si nejen zopakujete dovednosti z prvního kurzu, ale zejména probereme další důležitá témata.